REPORT | 20.kolo |Liberec jede domů s prázdnou!

17.03.2019

V dalším domácím zápase nás čekal Liberec na který jsme měli zvýšenou motivaci, jelikož v prvním našem vzájemném zápase jsme kvůli dopravní zácpě dorazili k soupeři až těsně před začátkem a Liberec nám nenechal ani chvíli na rozcvičení a hned se šlo hrát!

První poločas byl z naší strany opět velmi povedený, když jsme soupeře přehrávali a vytvářeli si velké množství brankových příležitostí.

Ovšem jak už to v našich zápasech bývá, tak jsme skoro nic nedokázali proměnit a poločas, tak skončil remízou 2:2.

Ve druhé půli už Liberec trošku vyrovnal hru, ale byli jsme to opět my, kdo šel díky Petrovi, který si pohrál s obránci a brankářem, do vedení.

Liberec ještě dokázal šťastným gólem srovnat, nicméně poslední slovo si vzal Chvěja, který míč napálil přes celé hřiště do opuštěné brány soupeře a zajistil nám další tři body!

Martin Kapsa (trenér VŠB-TU Ostrava):

"U nás klasika. V první půli neproměníme skoro nic, když nejsme schopni trefit ani prázdnou bránu a ve druhé půli se musíme se soupeřem přetahovat o výsledek. Každopádně super další tři body pro nás do tabulky i když je soutěž po roce opět neregulérní a nám tak chybí dva zápasy ve kterých by se hrálo o dalších 6 bodu. "

Pavel Bína (Liberec):

" Do utkání jsme nevstoupili moc aktivně. Soupeř měl na můj vkus hodně příležitostí po naší nedůslednosti. Na druhou stranu se jednalo o vyrovnaných 20 minut. My jsme špatně řešili finální fázi podobně, jako v Mělníku. Druhá půle byla z naší strany daleko lepší. Soupeře jsme zatlačili na jejich polovinu a ten hrozil pouze z brejků po našich nepřesnostech. V závěru trenér správně zvolil PP, ve které jsme chtěli utkání za stavu 3:3 zlomit. Měli jsme 2-3 možnosti vsítit, ale bohužel se nikomu síť rozvlnit nepodařilo. Naopak branař soupeře napálil míč přesně mezi 3 tyče a zajistil VŠB druhou výhru v lize. Mrzí mě ztráta, ale nesmíme věšet hlavy. Za týden máme Brno a budeme chtít naplno bodovat a při dobré konstalaci hvězd se porvat o play-off, které stále není nereálné "