Report | 13.kolo | S Chrudimí jsme prohráli opět 2:11 !

12.01.2019

Odvetné utkání proti mistrovské Chrudimi skončilo stejně jako v prvním vzájemném zápase - 2:11. Jako dílčí úspěch můžeme považovat, že jsme v prvním poločase nad futsalovým hegemonem vedli 1:0, což se každému týmu jen tak nepodaří. 

Zápas byl od úvodního hvizdu vyrovnaný. Obě mužstva si vytvořila několik slibných příležitostí, které ovšem nebyly gólově přetaveny. Našemu celku se podařilo vsítit úvodní branku zápasu, když v 8.minutě Uher před brankou krásně našel Lukáše Kundrátka, který se nemýlil a poslal VŠB do senzačního vedení. Chrudim ale zařadila dvojku a během šesti minut vsítila 4 branky. Trefili se postupně David Drozd (12.min), Éverton (14.min), David Drozd (16.min), Slováček (18.min). Chrudim tak odcházela do šaten s tříbrankovým vedením.

Druhou půli měli hosté již pod kontrolou a naše hráč nepouštěla do větších šancí, naopak góly střílela jako na běžícím páse. V rozmezí 24. a 31.minuty se podařilo hostům rozvlnit síť přesně pětkrát. Mezi střelce se zapsali Slováček, Felipe, David Drozd, Éverton a Pavel Drozd. Ve 32.minutě se nám podařilo vstřelit alespoň druhou branku útěchy, když Uher vystihl riskantní přihrávku Romana Mareše a míč uklidil pod tělem brankáře. Poté se zápas dohrával již v klidném tempu, přesto se Chrudimi podařilo vstřelit ještě dvě branky. Nejprve v 33.minutě zvýšil na 10:2 Pavel Drozd, o pět minut později přidal poslední branku zápasu Slováček. 


Martin Kapsa (trenér VŠB-TU Ostrava):

"Utkání jsme začali dobře a celý první poločas jsme odehráli aktivně a výborně bez chyb. Navíc jsme se dostali do vedení a chybělo opravdu málo, abychom po krásné akci vedli 2:0. Bohužel potom přišli dva smolně tečované míče a Chrudim skóre otočila. Ve druhé půli už Chrudim hrála daleko lépe a po krásných akcích navýšila skóre. Ale s naší hrou proti mistrovi jsme všichni spokojení."


Felipe Conde ( trenér FK ERA-PACK Chrudim):

"Začali jsme ve velmi vlažném tempu, vytvořili si málo šancí a navíc inkasovali branku. Časem jsme pochopili, jak hrát, což přineslo velké množství brankových příležitostí a čtyři góly. Ve druhém poločase jsme pokračovali ve zrychleném tempu a skóre navýšili. Těší nás, že máme z této série rychle po sobě jdoucích zápasů plný počet bodů. Nyní budeme následovat náš plán a tvrdě se zaměříme znovu na vypilování fyzické kondice." 


Fotky ze zápasu ZDE