Preview | 13.kolo | Zítra přivítáme mistrovskou Chrudim!

10.01.2019

Hnedka  první zápas roku 2019 v nejvyšší VARTA futsal lize odehrajeme proti mistrovské Chrudimi. Celek ERA-PACKU přivítáme na domácí palubovce. Utkání má výkop od 20 hodin ve Sportovní hale VŠB. Pokud se nemůžete dostavit osobně, sledujte naše utkání pomocí online reportáže ZDE.


Že nás proti Chrudimi čeká doslova "mission impossible" je jasné jak při pohledu na aktuální tabulku, tak z hlediska historických úspěchů našeho soupeře. Chrudimští se momentálně sluní na nejvyšší příčce se ziskem 30 bodů - stejně jako Teplice - ale s tím rozdílem, že mají stále zápas k dobru. Jejich skóre činí 61:12. Nejlepšími střelci ERA-PACKU jsou Pavel Drozd a Éverton, když oba vstřelili shodně 9 branek. 


Na opačném konci tabulky se nachází náš celek VŠB-TU Ostrava. Z odehraných 11 utkání se nám stále nepodařil vydolovat ani jediný bod. Naše skóre je 26:105. Ostravským nejlepším střelcem je Ondřej Kyselák, který si do statistik zapsal již 8 zásahů. Do utkání jde náš celek nasbírat především cenné zkušenosti proti historicky nejlepšímu českému týmu.


V posledním vzájemném utkání, které jsme odehráli v září loňského roku, jsme na palubovce Chrudimi prohráli 11:2. Za Chrudimské si připsali hattrick Pavel Drozd a Martin Doša. Za náš celek si připsal své dvě premiérové branky v nejvyšší soutěži Václav Chromečka.Martin Kapsa (trenér VŠB-TU Ostrava): 

"Domácí zápas jsme naposledy hráli přesně před dvěma měsíci, takže super, že nemusíme nikam cestovat. Navíc přijede mistr, na kterého se doufám přijde podívat hodně lidí a my se budeme snažit navázat na výkony z našich domácích zápasů, které jsme zatím odehráli všechny výborně. "


Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): 

"Čeká nás třetí zápas v rozmezí sedmi dnů. Musíme tuto sérii uzavřít kvalitní výkonem. Hráči již cítí únavu, takže mým úkolem je vymyslet, jak nejlépe zápas odehrát. Ale věřím, že opět předvedeme kvalitní výkon. V této části sezony, kdy se znovu soustředíme na zlepšení fyzické kondice, je důležitější, než dbát na kvalitu výkonu, získat co nejvíce bodů."


Autor: VCH